top of page

Seminarium

prof. Sadao Sato

Poznań

8-9 listopada 2019

Novotel

Plac Andersa 1

orident_edukacja.jpg

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w wydarzeniu, które może zmienić Twoje podejście do ortodoncji, szczególnie w kontekście stabilności leczenia i dylematów terapeutycznych. Zgodnie z filozofią VieSID, będzie to prawdziwa merytoryczna uczta. 

Profesor Sato przez 2 dni podzieli się swoją wiedzą z zakresu bruksizmu, teorii poliwagalnej, leczenia pacjentów z problemem stawowym, regeneracji stawu w artrozie i chorobie reumatycznej, analizy kondylografii i leczenia ortognatycznych wad zgryzu. 

Program Seminarium

  • Założenia koncepcji Slavicka i Sato - protokół diagnostyczny z analizą kondylografii.

  • Planowanie leczenia trudnych przypadków ortodontycznych i interdyscyplinarnych 

  • Medycyna okluzyjna: zarządzanie stresem, bruksizm a choroby jamy ustnej, pozytywne efekty bruksizmu, kontrola bruksizmu.

  • Leczenie chorób stawu skroniowo-żuchwowego (artroza, choroba reumatyczna, całkowite odprowadzalne i nieodprowadzalne przemieszczenie krążka)

  • Terapia poprzez repozycję żuchwy.

  • Nieinwazyjna terapia ortognatyczna poważnych szkieletowych wad zgryzu otwartego, II klasy, III klasy, zgryzu krzyżowego.

 

Seminarium przeznaczone jest dla:

  • doświadczonych lekarzy dentystów - ortodontów, borykających się z dylematami terapeutycznymi, nawracającymi wadami u swoich pacjentów,

  • lekarzy zajmujących się protetyką, chcących zachować trwałość odbudów,

  • lekarzy młodszych stażem, którzy poszukują drogi praktykowania stabilnego leczenia szczególnie w ortodoncji.

Jesteśmy przekonani, że dla wszystkich uczestników wykłady prof. Sato będą wielką inspiracją.

img_6092_43016821765_o.jpg
Agnieszka_i_Sato_orident.jpg
_MG_2242.jpg

Prof. dr Sadao Sato jest uznanym na świecie specjalistą w dziedzinie ortodoncji. W swojej pracy naukowej badał etiologię wad zgryzu dochodząc do wniosku, że to tylna płaszczyzna okluzyjna jest główną determinantą pozycji żuchwy. Wraz ze swoim zespołem zaadoptował i rozwinął technikę łuku MEAW (Multi-Loop Edgewise Archwire) umożliwiając kontrolę płaszczyzny okluzyjnej w trzech wymiarach w celu zmiany pozycji żuchwy, co pozwoliło skutecznie leczyć nawet bardzo trudne wady zgryzu.

Dzięki współpracy z prof. Rudolfem Slavickiem sięgającej lat 90-tych, prof. Sato odnalazł brakujące ogniwo w swojej koncepcji – możliwość precyzyjnej kontroli pozycji kłykcia w stawie s-ż na każdym etapie terapii dzięki wykorzystaniu kondylografii CADIAX®.

Prof. Sadao Sato jest wieloletnim wykładowcą Vienna School of Interdisciplinary Dentistry (VieSID) gdzie prowadzi zaawansowane szkolenia z ortodoncji ortognatycznej. Połączenie jego koncepcji z metodą prof. Slavicka pozwoliło wykreować unikalny na skalę światową kompletny program nauczania dentystów – ortodontów i protetyków oraz techników dentystycznych oparty przede wszystkim na wspólnej bazie diagnostycznej, planowaniu i kontroli postępów leczenia.

Wielu ortodontów poszukuje szkoły okluzji zgodnej z ich przekonaniami.

 

Ortodonci leczący dzieci w okresie rozwojowym doświadczają pozytywnych efektów terapeutycznych z spontaniczną doprzednią repozycją żuchwy. Metoda ta zakłada repozycję żuchwy pod kontrolą Kondylografii przez co staje się bezpieczna, przewidywalna oraz stabilna w czasie.

 

Profesor Sato, w leczeniu nie używa żadnych retainerów, ponieważ uważa, ze najlepszym retainerem jest naturalna okluzja.

 

Zaguzkowanie zębów w statycznej okluzji oraz brak interferencji w dynamicznej oklzuji są kluczem do sukcesu ortodonty. Nieosiowe obciążenie w okluzji powoduje rozchwianie zębów i zaniki kości.

 

Interferencje w dynamice powodują recesje zębowe. Za stabilną pozycję żuchwy po repozycji doprzedniej odpowiada retruzsive guidance. Dlatego znajomość okluzji pozwala uniknąć większości powikłań w ortodoncji.

Prof. Sadao Sato jest wieloletnim wykładowcą Vienna School of Interdisciplinary Dentistry (VieSID) gdzie prowadzi zaawansowane szkolenia z ortodoncji ortognatycznej. Połączenie jego koncepcji z metodą prof. Slavicka pozwoliło wykreować unikalny na skalę światową kompletny program nauczania dentystów – ortodontów i protetyków oraz techników dentystycznych oparty przede wszystkim na wspólnej bazie diagnostycznej, planowaniu i kontroli postępów leczenia.

 

Curriculum Vitae

W 1971 r. ukończył Kanagawa Dental College w Japonii. W 1979 r. został asystentem profesora w Kanagawa Dental College. W 1989 r. został mianowany profesorem nadzwyczajnym, a od 1996 r. jest profesorem w Kanagawa Dental College.

W 2009 r. Prof. Sadao Sato został mianowany dziekanem Kanagawa Dental College.

W latach 1991-2001 prof. Sato był prezydentem japońskiej MEAW Technique and Research Foundation.

Tematy badawcze:

Mechanizmy rozwojowe wad zgryzu i ich leczenie.

Diagnoza funkcji i dysfunkcji okluzji w praktyce ortodontycznej - podejście interdyscyplinarne.

Korzyści z bruksizmu w systemie psychosomatycznym.

Przynależność do międzynarodowych organizacji:

American Association of Orthodontists

EH Angle Society of Orthodontists

World Federation of Orthodontists

International Association of Dental Research

bez-nazwy-02-960_42147208820_o.jpg

Gorąco zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji pokoju w hotelu Novotel Poznań

Rezerwacji pokoju można dokonać dzwoniąc do działu rezerwacji pod numer telefonu 61 858 70 00.

Podając hasło: Orident Edukacja rabat w wysokości 10% od ceny dnia.

Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń do nas, napisz maila albo odwiedź nas na FB

bottom of page